![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 4311198
*
nr 431 1198
Gouache
Aly ben Salem, Fåglar, 29 x 39, glasmålning
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 14:44:36
1
2.100 kr
2/10 12:46:13
2
2.100 kr
2/10 12:46:27
2
2.200 kr
2/10 14:49:15
1
Vinnande bud
2/10 15:49:38
3
2.400 kr
2/10 15:54:38
3
2.700 kr
2/10 15:55:29
3
3.000 kr
2/10 15:56:52
3
3.300 kr
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar glasmålning gouache täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12
*
Gouache
nr 431 1198
Gouache
Aly ben Salem, Fåglar, 29 x 39, glasmålning
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 14:44:36 | 1 | 2.100 kr |
2/10 12:46:13 | 2 | 2.100 kr |
2/10 12:46:27 | 2 | 2.200 kr |
2/10 14:49:15 | 1 | Vinnande bud |
2/10 15:49:38 | 3 | 2.400 kr |
2/10 15:54:38 | 3 | 2.700 kr |
2/10 15:55:29 | 3 | 3.000 kr |
2/10 15:56:52 | 3 | 3.300 kr |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller aly ben salem djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar glasmålning gouache täckfärg vattenfärg
-
6005 Gouache
Signerad Hanafi. Abd. Motif från Slussen, 35x47 cm..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:12